Kategorie: Wszystkie | koszty | postępy - zdjęcia
RSS
wtorek, 02 stycznia 2018
Całkowite odklejenie drucika - retainera

W połowie grudnia 2017 roku ugryzłam surową marchew i całkowicie odpadł mi drucik przyklejony do dolnych zębów.
Niestety moja stomatolog musiała zamówić nowy drucik (wizyty u ortodonty zarzuciłam już dawno, kiedy to co chwila musiałam jeździć podklejać druciki i odstawiłam stabilizator). Sprowadzenie drucika i utrudniony kontakt trwały na tyle długo, że doszłam do wniosku że po dwóch tygodniach nie ma już sensu przyklejać nowego drucika. Miałam go 4 i pół roku, a przez te kilkanaście dni, zęby się poprzestawiały. Czuję, że jeden ząb mi już bardzo przeszkadza...

Po raz kolejny doszłam do wniosku, że niepotrzebnie nosiłam stały aparat, że było to wyrzucenie pieniędzy w błoto i zniszczenie zębów (trzeba było je piłować, żeby zmieściły się w łuku).

wtorek, 31 maja 2016
Przechwalony retainer

W kwietniu pochwaliłam się, że retainer się nie odkleja - i TRZASŁO!

W środę 26.05 odkleiła mi się końcówka na górze, została przyklejona i wieczorem znowu się odkleiła. Dzisiaj, 31.05, jadę ponownie ją podkleić, ale znowu mam ochotę zerwać całe to "gówno" i niech się dzieje, co chce...
Na dodatek poraz drugi połknęłam masę, którą przyklejają retainer (czyli tym, co plombuje się zęby) i pewnie zbierają mi się teraz plomby w żołądku, bo na pewno nie są one trawione.

Co za paskudztwo... I tak 10 lat? Które i tak nie daje gwarancji, że zęby nie wrócą na swoje miejsce? To jakieś ściemnianie, naciąganie i oszustwo...

Tagi: ratainer
09:37, nadziejawb
Link Komentarze (3) »
wtorek, 19 kwietnia 2016
Wiosna 2016

5 miesięcy spokoju - retainer się nie odkleja. Stabilizator oczywiście już kompletnie nie pasuje i nie żałuję, że z niego zrezygnowałam.

Mam wrażenie, że zęby ciągle trochę 'pracują' i się przesuwają. Ale tak już jest i będzie do końca życia. No trudno...

Tagi: retainer
09:29, nadziejawb
Link Komentarze (1) »
wtorek, 10 listopada 2015
Po dwóch latach - ponownie odkleił się retainer

Po ponad dwóch latach odkleił mi się ponownie retainer - tym razem na górze. Ponieważ nie chodzę już do ortodonty, pojechałam do mojej stomatolog, która teraz też wyspecjalizowała się w aparatach i przykleiła mi go bez problemu.
W sierpniu 2013 roku powiedziałam sobie, że jak teraz mi się drucik odklei, to wywalam wszystko do śmieci. Zdecydowałam teraz inaczej, chyba dlatego, że nie minęły dwa dni jak miałam odklejony retainer (tylko kawałek) i zęby zaczęły mi maszerować na wszystkie strony. Nie dość, że zaczęły boleć, to jeszcze przeszkadzać...(!!!)

Żałuję decyzji prostowania zębów. Na co mi ot było?

Tagi: retainer
12:14, nadziejawb
Link Komentarze (6) »
wtorek, 31 marca 2015
Minął rok

Minął rok, a moje druciki trzymają się na swoim miejscu. Jestem mile zaskoczona.
Trochę jednak zęby się przemieszczają, bo zaczęła zawadzać mi górna prawa trójka... Szkoda...

09:44, nadziejawb
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 kwietnia 2014
Wisoną zęby rosną ;-)

Wiosną zębny rosną - taaaaa... a raczej wychodzą dziury jak na jezdni po zimie...

Wybrałam się więc do stomatologa - 3dziurki - ubytki przyszyjkowe w górnych zębach - 300zł...
Plus korona na górną lewą siódemkę - 600zł (ta tymczasowa mi się zupełnie ukruszyła)

Poprosiłam oczywiście o przypiłowanie dwójki dolnej prawej, bo tym razem ta mi zawadza i mam wrażenie jakby cały zgryz opierał się na niej. Stomatolog podpiłowała, ale 'ostrożnie'... tak więc nadal mi przeszkadza, ale mniej.

Do ortodontki nie chodzę... Ale ten czas leci - chyba już z 8 miesięcy i o dziwo druciki się trzymają. Stabilizatora nie noszę i zęby mi się nie krzywią.

Mam teraz zdanie, że gdybym miała się dzisiaj decydować na założenie aparatu, to bym tego nie zrobiła. Ukruszyła mi się prawa górna czwórka i już mam wizje jak jej słabe ścianki odpadają i całe to leczenie idzie w łeb. A na implanty zębów mnie nie stać... ani na korony (no chyba że te z włókna szklanego i odbudowane z masy plombowej)

piątek, 31 stycznia 2014
Bez stabilizatora

I tak żyję już kolejny dzień bez stabilizatora (tej plastikowej płytki na zęby). Zarzuciłam jej noszenie. Zęby trochę się przemieszczają, bo co rusz inny ząb mi przeszkadza - jest jakby za wysoki i na nim opiera się zgryz, jednak tak samo było jak nosiłam stabilizator.

Retainer (podklejony drucik) na razie mi się jeszcze nie odkleił, ale z drżeniem tego oczekuję...

Ciekawe czy jak mi się teraz odklei to ortodontka weźmie forsę...

piątek, 15 listopada 2013
Trzy miesiące później...

Druciki nadal się trzymają, choć czuję, że na ostatnim włosku. Obawiam się, że jak tym razem mi odpadną, to dam sobie spokój...

Z niepokojem obserwuję przyszyjkowe ubytki w górnych zębach. Na nie nachodzi ten plastikowy stabilizator i na mój rozum, zbiera się przy szyjkach ślina i osad pod aparatem i dlatego mam coraz większą próchnicę w jedynkach i dwójkach. Jakiś czas temu bardzo mnie bolały nawet przy myciu zębów, ale teraz jakoś się uspokoiło. Poczekam więc do wiosny i wtedy pójdę do stomatologa.

czwartek, 22 sierpnia 2013
Znowu odpadł mi drucik - retainer

Tym razem odpadł mi drucik- - retainer na dole, podczas drugiego śniadania.
Poszłam na podklejenie nowego i od razu czuje przesunięte zęby!
Przestało mi się to już podobać! Po co piłowane były zęby, skoro teraz znowu 'nie pasują'?

Nigdzie nie czytałam o tym, że retainery odpadają i chodzi się co jakiś czas do ich podklejania. Nie jestem niby wyjątkiem, ale mam tego dość. I co - tak przez 10 lat będę chodzić do podklejania drucika raz na dole, raz do góry i za każdym razem zęby na nowo będzie trzeba piłować, bo się przestawiają?

Pierwszy retainer odpadł mi do góry po miesiącu, po kolejnym miesiącu odpadł cały do góry. Po 5 miesiącach odpadł prawie cały na dole...

piątek, 02 sierpnia 2013
Zgryz otwarty

Niestety znalazłam się w gronie osób, którym na skutek noszenia pozycjonera powstał zgryz otwarty, tzn. zęby nie stykały się całą powierzchnią, powstał odstęp z przodu między górną a dolną szczęką.

Ortodontka powiedziała, że to samo zrobiło się u jej siostrzenicy i wystarczy zrobić dziury w pozycjonerze - prawie na całej długości - na powierzchniach stykowych tak, żeby zęby 'zbliżały' się do siebie. Z bólem serca patrzyłąm jak mój piękny pozycjoner jest wiertłem niemal przepoławiany...
Tak więc mój pozycjoner po miesiącu stał się 'dziurawy' ale na szczęście w nieszczęściu, nie musiałam go nosić dobę, tylko zakładać na noc...

No i zaczęła się wędrówka moich zębów. Zęby po kolejnym miesiącu zbliżyły się, ale nadal był zgryz otwarty, więc orto zaczęła piłować powierzchnie zębów tylnich, żeby przednie też się stykały. W międzyczasie dwa razy odpadł mi retainer na górze i zrezygnowana zgodziłam się ostatni raz założyć nowy, ciut w innym miejscu i trzyma się na szczęście do tej pory.

Dzisiaj byłam na kolejnej nieplanowanej wizycie (na szczęście te z pozycjonerem są już bezpłatne), bo zgryz zaczął mi opierać się tylko na przedniej, dolnej, prawej jedynce. Czułam, że ona mi przeszkadza. Odbyło się kolejne piłowanie zębów i na razie jest ok. Ciekawe ma jak długo...
Zamiast stabilizacji, ten pozycjoner rozchwiewa mi zęby!


Dzisiaj ortodontka powiedziała, że na żadnych wykładach nie mówili że pozycjoner może powodować zgryz otwarty! Jestem niby trzecią osobą z 'takim przypadkiem' i że będzie teraz robić ludziom płytki na gór i na dół, które będzie się wkładało na noc, taki ruchomy aparat.

 
1 , 2 , 3 , 4